Probleme cu parintii

Pagina 1 din 1
1

sweet_raluca

Junior member
13 mesaje

Probleme cu parintii

scris pe 1 aug 2009 17:59 de sweet_raluca

Am probleme cu parinti,nu exista nicio zi in care sa nu ma cert cu ei. Mai ales mama mea care ne certam tot timpul nu ma lasa mai mult de 2 ore la pc,Nu imi da bani sa ies si eu cu fetele la plimbare,nu imi da bani sa-mi iau de imbracat. In schimb lu sora mea mai mica (care are doar 10 ani) se intelege OK, ii da bani,ii face toate poftele, nu am auzit-o niciodata sa se ia de ea,cand ne certam mereu ii da dreptate ei.Dar cel mai mult ma deranjeaza cand imi zice ca nu ma suporta,si ca de ce nu sunt si eu ca sora mea mai mica (adica sa stau inchisa in casa si sa ma joc cu papusile). Dar ce eu sunt de varsta ei? Sincer, m-am saturat. Poate am intrat si in depresie ca de fiecare data cand ma cert cu mama sau cu tata incep sa plang si imi rod unghiile. Sau in ultima perioada am numai cosmaruri am niste vise foarte ingrozite, si ma trezesc noaptea cu teama si transpirata mai ales ca dorm singura. Daca ma duc la 12 noaptea la mama in camera sa-i spun ce am visat imi intoarce spatele si se face ca doarme si daca incep sa plang tipa la mine ca i-am stricat somnul,Si zice ca nu crede ce spun. Poate nici voi nu credeti ce spun, dar zilele trecute eram ingura acasa si am intrat in baie si parca am vazut ca era cineva imbracat in negru, si a disparut cand sa intru eu. Oare am inceput sa innebunesc? oare am intrat in depresie,imi este si frica sa mai dorm noaptea ma gandesc ca daca apare iar monstrul acela imbracat in negru.Nu mai pot dormi noaptea atipesc greu. Si nu stiu din ce cauza e normal asa ceva? Va rog spuneti-mi ce sa fac.
sus

mandarina

Veteran member
295 mesaje

Re: Probleme cu parintii

scris pe 1 aug 2009 20:22 de mandarina

omg..ce mama ai:|
tatal tau nu zice nimic?
faza cu omul negru..du-te la biserica..
sus

yony

Expert member
614 mesaje

Re: Probleme cu parintii

scris pe 1 aug 2009 21:42 de yony

Am probleme cu parinti,nu exista nicio zi in care sa nu ma cert cu ei. Mai ales mama mea care ne certam tot timpul nu ma lasa mai mult de 2 ore la pc,Nu imi da bani sa ies si eu cu fetele la plimbare,nu imi da bani sa-mi iau de imbracat. In schimb lu sora mea mai mica (care are doar 10 ani) se intelege OK, ii da bani,ii face toate poftele, nu am auzit-o niciodata sa se ia de ea,cand ne certam mereu ii da dreptate ei.Dar cel mai mult ma deranjeaza cand imi zice ca nu ma suporta,si ca de ce nu sunt si eu ca sora mea mai mica (adica sa stau inchisa in casa si sa ma joc cu papusile). Dar ce eu sunt de varsta ei? Sincer, m-am saturat. Poate am intrat si in depresie ca de fiecare data cand ma cert cu mama sau cu tata incep sa plang si imi rod unghiile. Sau in ultima perioada am numai cosmaruri am niste vise foarte ingrozite, si ma trezesc noaptea cu teama si transpirata mai ales ca dorm singura. Daca ma duc la 12 noaptea la mama in camera sa-i spun ce am visat imi intoarce spatele si se face ca doarme si daca incep sa plang tipa la mine ca i-am stricat somnul,Si zice ca nu crede ce spun. Poate nici voi nu credeti ce spun, dar zilele trecute eram ingura acasa si am intrat in baie si parca am vazut ca era cineva imbracat in negru, si a disparut cand sa intru eu. Oare am inceput sa innebunesc? oare am intrat in depresie,imi este si frica sa mai dorm noaptea ma gandesc ca daca apare iar monstrul acela imbracat in negru.Nu mai pot dormi noaptea atipesc greu. Si nu stiu din ce cauza e normal asa ceva? Va rog spuneti-mi ce sa fac.


mama ta are cv probleme.... nush qm poate sa reactzioneze asa
sus

sweetgirl16

Expert member
512 mesaje

Re: Probleme cu parintii

scris pe 2 aug 2009 01:11 de sweetgirl16

Am probleme cu parinti,nu exista nicio zi in care sa nu ma cert cu ei. Mai ales mama mea care ne certam tot timpul nu ma lasa mai mult de 2 ore la pc,Nu imi da bani sa ies si eu cu fetele la plimbare,nu imi da bani sa-mi iau de imbracat. In schimb lu sora mea mai mica (care are doar 10 ani) se intelege OK, ii da bani,ii face toate poftele, nu am auzit-o niciodata sa se ia de ea,cand ne certam mereu ii da dreptate ei.Dar cel mai mult ma deranjeaza cand imi zice ca nu ma suporta,si ca de ce nu sunt si eu ca sora mea mai mica (adica sa stau inchisa in casa si sa ma joc cu papusile). Dar ce eu sunt de varsta ei? Sincer, m-am saturat. Poate am intrat si in depresie ca de fiecare data cand ma cert cu mama sau cu tata incep sa plang si imi rod unghiile. Sau in ultima perioada am numai cosmaruri am niste vise foarte ingrozite, si ma trezesc noaptea cu teama si transpirata mai ales ca dorm singura. Daca ma duc la 12 noaptea la mama in camera sa-i spun ce am visat imi intoarce spatele si se face ca doarme si daca incep sa plang tipa la mine ca i-am stricat somnul,Si zice ca nu crede ce spun. Poate nici voi nu credeti ce spun, dar zilele trecute eram ingura acasa si am intrat in baie si parca am vazut ca era cineva imbracat in negru, si a disparut cand sa intru eu. Oare am inceput sa innebunesc? oare am intrat in depresie,imi este si frica sa mai dorm noaptea ma gandesc ca daca apare iar monstrul acela imbracat in negru.Nu mai pot dormi noaptea atipesc greu. Si nu stiu din ce cauza e normal asa ceva? Va rog spuneti-mi ce sa fac.
intreab-o pe mama ta de ce se poarta asa cu tine ca eu nu cred ca tu meriti asta.Off eu nu inteleg felul asta al unor mame de a se purta cu copii lor asa...sorry



Amprentele digitale si fulgii de zapada nu sunt singurele elemente caracterizate prin unicitate absoluta...
sus

Jo

Junior member
11 mesaje

Re: Re: Probleme cu parintii

scris pe 5 aug 2009 20:11 de Jo

cati ani ai? sincer nu e normal sa iti ceara sa te comporti ca un copil de 10 ani. de cand au inceput problemele ?
sus

anturika

Senior member
122 mesaje

Re: Probleme cu parintii

scris pe 5 aug 2009 22:58 de anturika

Este groaznic ce povestesti este trist ca exista astfel de mame...multumesc lu Dumnezeu ca macar mama nu este asa....eu zic ca incerci sa stai de vb cu ea..cu toate ca ma indoiesc sa reusesti nush ce ai putea face..numai sa incerci sa vb cu tatal tau..sa vezi si el ce parere are....si toate astea de cat timp se intampla? poate mama ta nu-si da seama ca ai crescut..... si sa nu faci gresala sa te razbuni pe sora ta..ea nu are nicio vina...mama ta nu stie sa faca diferenta intre voi..daca ai cati ani scrie in profilul tau...16 ..sunt 6 ani intre tine si sora ta,....si poate mama ta nu face diferenta si daia se comporta asa..si eu am o sora..dar la mine sa comportat cu mine ca sunt mai mica cum se comporta cu ea ..... eu zic sa te calmezi...du-te la biserica poate te mai linistesti....aprinde o lumanare..roaga-te..... stai de vb cu o prietena...fa ceva care iti place.....orice...ai somnul agitat si esti tulburata daia se intampla asta..acel om negru nu exista..este doar in mintea ta..nu exista asa ceva....incearca sa te linistesti ... bafta multa


Roata e rotunda intotdeauna se intoarce!!!
sus

metaforic

Veteran member
161 mesaje

Re: Re: Probleme cu parintii

scris pe 9 aug 2009 13:54 de metaforic

omg..ce mama ai:|
tatal tau nu zice nimic?
faza cu omul negru..du-te la biserica..

Am ras 15 minute. Iti multumesc. Mi-ar place sa argumentez dar m-ai binedispus si ar fi urat din partea mea sa te insult.



Nu?
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Probleme cu parintii

scris pe 9 aug 2009 15:45 de SORIN28


Am ras 15 minute. Iti multumesc. Mi-ar place sa argumentez dar m-ai binedispus si ar fi urat din partea mea sa te insult.


Nu ca ai avea ceva de comentat...pur si simplu nu esti capabil



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

metaforic

Veteran member
161 mesaje

Re: Re: Re: Re: Probleme cu parintii

scris pe 10 aug 2009 13:04 de metaforic



Nu ca ai avea ceva de comentat...pur si simplu nu esti capabil

nu stiam ca am fani



Nu?
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

12 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate