Mi-am stricat imaginea

Pagina 1 din 2
1   2   »

Jman

Guest

Mi-am stricat imaginea

scris pe 21 oct 2009 22:33 de Jman

Am intrat de curand la liceu si eu de felul meu sunt mai "nebun" adica fac glume de tot felul iar unele ma includ si pe mine cum spuneau uni sa rada cu tine nu de tine pai eu cam le-am facut pe amandoua. Imi plac cateva fete iar una nu prea ma inghitea la inceput dar dupa ce am vorbit cu ea pe mess mi-a spus ca is de treaba .Problema e ca are prieten .
Si sunt o fire cu temperament mai agresiv deci fac glume care includ si un pic de violenta si cred ca fetelelor nu prea le place asta.
Ce si cum sa fac sa-mi creez o imagine mai buna ?
Sa ma bag intre cei 2 sau sa astept?
Ce comportament ar trebui sa am ?
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 21 oct 2009 23:40 de ThT


Ce si cum sa fac sa-mi creez o imagine mai buna ?

-Fii tu insuti,cine te place te place asa cum esti.
Sa ma bag intre cei 2 sau sa astept?

-Cel mai bine ar fi sa astepti,nu cred ca ti-ar placea sa fii in locul iubitului ei si sa vina un "oarecare" si sa ti-o fure.Gandeste-te ca daca il va lasa pentru tine,exista riscul sa te lase si pe tine pentru altul.Stii cum e,timpul le rezolva pe toate.
Ce comportament ar trebui sa am ?

-Vezi la 1



Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 21 oct 2009 23:45 de valentine


Si sunt o fire cu temperament mai agresiv deci fac glume care includ si un pic de violenta


Si-asa-i ca le faci doar cu aia vai de mama lor care stau in banca lor? Mama ce placere e sa bati din astia ca tine in liceu...
sus

Jman

Guest

Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 23 oct 2009 21:47 de Jman



Si-asa-i ca le faci doar cu aia vai de mama lor care stau in banca lor? Mama ce placere e sa bati din astia ca tine in liceu...

In clasa la mine nu am de astia care stau in banca ca robotii.
Si fac glume doar cu cei care stiu sa rada la o gluma.
Si nu te da mare zmeu in spatele internetului
sus

Jman

Guest

Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 23 oct 2009 22:03 de Jman


-Fii tu insuti,cine te place te place asa cum esti.

-Cel mai bine ar fi sa astepti,nu cred ca ti-ar placea sa fii in locul iubitului ei si sa vina un "oarecare" si sa ti-o fure.Gandeste-te ca daca il va lasa pentru tine,exista riscul sa te lase si pe tine pentru altul.Stii cum e,timpul le rezolva pe toate.

-Vezi la 1

Din cate am vazut si am auzit se pare ca e pe cale sa se desparta de el.
Probleme este ca intr-o zi i-am dat telefonul meu sa ii trimita un mesaj iar dupa ce la trimis l-am citit si si am inceput sa rad de ea iar acum vad ca sa cam suparat pe mine,Inainte cand intram pe mess imediat incepea sa vorbeasca cu mine da acuma nu prea ma mai baga in seama.Probabil si din cauza ca eu am parut mai nesimtit .
Si inca o problema.
A inceput sa stea langa un coleg si ea statea pe el si vorbeau el incerca sa o atinga mai senzual dar ea nu pea acepta.
Deci sa astept pana ii trece supararea pe mine ?
Cum sa o fac sa ma ierte ?
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 23 oct 2009 22:22 de valentine


In clasa la mine nu am de astia care stau in banca ca robotii.
Si fac glume doar cu cei care stiu sa rada la o gluma.
Si nu te da mare zmeu in spatele internetului


Nu ma dau zmeu, doar ca imi displac "smecherasii" din cauza carora copii care chiar vor sa invete, nu prea pot pentru ca sunt constant deranjati si astfel se pierd unele specimene care ar fi putut ajunge mari intr-un anumit domeniu. Atat timp cat spui ca cu respectivii nu ai treaba, bravo.

Cat despre tine, desi pare ciudat, eu personal consider ca ce ai facut pana acum, adauga la posibila ei atractie fata de tine. Acum tu cam cum arati? Iar ea pe o scara de la 1 la 10, cum arata?
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 23 oct 2009 22:50 de Jman



Nu ma dau zmeu, doar ca imi displac "smecherasii" din cauza carora copii care chiar vor sa invete, nu prea pot pentru ca sunt constant deranjati si astfel se pierd unele specimene care ar fi putut ajunge mari intr-un anumit domeniu. Atat timp cat spui ca cu respectivii nu ai treaba, bravo.

Cat despre tine, desi pare ciudat, eu personal consider ca ce ai facut pana acum, adauga la posibila ei atractie fata de tine. Acum tu cam cum arati? Iar ea pe o scara de la 1 la 10, cum arata?

Sunt la un liceu destul de bun unde nu sunt "smecherasi" deci nici eu nu sunt un smecheras poate un pic mai glumet.
Pai ea pentru mine arata de 10 iar eu iti pot spune ca nu prea seman cu Brad Pitt ci mai degraba cu Arnold Schwarzenegger .
Mia spus-o si ea ca am fata de om dur cu privire rece.
Iar fizic sunt destul de atletic.
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 24 oct 2009 00:36 de valentine

Nu cunosc povestea in detaliu, insa pot incepe prin a-ti spune ca de nota 10 in niciun caz nu arata. 10 inseamna perfectiune...
In continuare, daca spui ca ai o figura de tip mai dur, respectiv comportamentul te face sa pari un tip ceva mai dur, cred ca ar fi o idee sa gasesti o modalitate sa ii arati si partea ta mai sensibila. Acum, voi fiind la liceu e greu de dat un pronostic, dar tipul barbatului dur care-si arata latura sensibila femeii, place la nebunie sexului feminin.
Ideea e sa continui pe unda pe care esti acum, adica sa fi tu insuti, dar fa in asa fel incat sa gasesti o modalitate de a o scoate undeva. Daca zici ca vorbiti pe messenger, vezi ca in perioada asta au loc baluri ale bobocilor. Baga-i-o pe aia ca te duci la balul bobocilor si daca e fata cuminte, poate o iei si pe ea. Daca sa zicem ca accepta, invit-o in oras inainte, sub un pretext oarecare (eu personal as lua-o la shopping ca vrei sa iti iei cutarica articol vestimentar, special pentru mers la bal). Fi in continuare tu insuti, dar arata-i ca ai si o latura sensibila, flirteaza cu ea, incearca o apropiere fizica indirecta (gen, ciupeste-o de sold in gluma cand ai ocazia, apuc-o de mana usor cand ai ocazia) si in principiu ar trebuii sa iti dai seama daca ar accepta o eventuala relatie cu tine sau nu
Cat despre celelalt tip...ma abtin de la comentarii. Ti-as fi sugerat sa stai deoparte macar pana se despart, dar as fi ipocrit. Eu n-am stat deoparte nici cand era femeia maritata...
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 24 oct 2009 10:22 de Jman

Nu cunosc povestea in detaliu, insa pot incepe prin a-ti spune ca de nota 10 in niciun caz nu arata. 10 inseamna perfectiune...
In continuare, daca spui ca ai o figura de tip mai dur, respectiv comportamentul te face sa pari un tip ceva mai dur, cred ca ar fi o idee sa gasesti o modalitate sa ii arati si partea ta mai sensibila. Acum, voi fiind la liceu e greu de dat un pronostic, dar tipul barbatului dur care-si arata latura sensibila femeii, place la nebunie sexului feminin.
Ideea e sa continui pe unda pe care esti acum, adica sa fi tu insuti, dar fa in asa fel incat sa gasesti o modalitate de a o scoate undeva. Daca zici ca vorbiti pe messenger, vezi ca in perioada asta au loc baluri ale bobocilor. Baga-i-o pe aia ca te duci la balul bobocilor si daca e fata cuminte, poate o iei si pe ea. Daca sa zicem ca accepta, invit-o in oras inainte, sub un pretext oarecare (eu personal as lua-o la shopping ca vrei sa iti iei cutarica articol vestimentar, special pentru mers la bal). Fi in continuare tu insuti, dar arata-i ca ai si o latura sensibila, flirteaza cu ea, incearca o apropiere fizica indirecta (gen, ciupeste-o de sold in gluma cand ai ocazia, apuc-o de mana usor cand ai ocazia) si in principiu ar trebuii sa iti dai seama daca ar accepta o eventuala relatie cu tine sau nu
Cat despre celelalt tip...ma abtin de la comentarii. Ti-as fi sugerat sa stai deoparte macar pana se despart, dar as fi ipocrit. Eu n-am stat deoparte nici cand era femeia maritata...

Pai ca tot veni vorba de balul bobocilor intr-o zi se faceau preselectii si ea mai in gluma mai in serios a spus cu voce tare in clasa ca eu si cu ea vom fi urmatoarea pereche.
Ea e un pic mai "nebunatica" adica se ia de toata lumea fara motiv si cred ca si eu fiind un nebun ne-am potrivi perferct
Cu apropierea fizica am avut destule.
Intr-o zi ii dadeam palme la fund iar cand a intrat pe mess mi-a spus ca nu ma credea asa adica ma stia mai de baiat serios .Si cand am intrebat-o daca i sa invinetit funduletu si mi-a spus ca intra la banuieli .
Dar sa suparat rau pe mine de la mesajul ala
sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 24 oct 2009 12:27 de cutarescu

Eu n-am stat deoparte nici cand era femeia maritata...

Cine da lectii de morala!!!
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 03:42 de Bozgoru

Am intrat de curand la liceu si eu de felul meu sunt mai "nebun" adica fac glume de tot felul iar unele ma includ si pe mine cum spuneau uni sa rada cu tine nu de tine pai eu cam le-am facut pe amandoua. Imi plac cateva fete iar una nu prea ma inghitea la inceput dar dupa ce am vorbit cu ea pe mess mi-a spus ca is de treaba .Problema e ca are prieten .
Si sunt o fire cu temperament mai agresiv deci fac glume care includ si un pic de violenta si cred ca fetelelor nu prea le place asta.
Ce si cum sa fac sa-mi creez o imagine mai buna ?
Sa ma bag intre cei 2 sau sa astept?
Ce comportament ar trebui sa am ?
esti un idiot
sus

Jman

Guest

Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 10:49 de Jman

esti un idiot

De ce ?
Sper ca se lasa cu suspend pentru injurii.
sus

Jman

Guest

Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 10:51 de Jman

Am intrat de curand la liceu si eu de felul meu sunt mai "nebun" adica fac glume de tot felul iar unele ma includ si pe mine cum spuneau uni sa rada cu tine nu de tine pai eu cam le-am facut pe amandoua. Imi plac cateva fete iar una nu prea ma inghitea la inceput dar dupa ce am vorbit cu ea pe mess mi-a spus ca is de treaba .Problema e ca are prieten .
Si sunt o fire cu temperament mai agresiv deci fac glume care includ si un pic de violenta si cred ca fetelelor nu prea le place asta.
Ce si cum sa fac sa-mi creez o imagine mai buna ?
Sa ma bag intre cei 2 sau sa astept?
Ce comportament ar trebui sa am ?

Am vorbit cu ea pe mess din nou dar nu prea vroia sa discute cu mine.
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 10:53 de Jman

Nu cunosc povestea in detaliu, insa pot incepe prin a-ti spune ca de nota 10 in niciun caz nu arata. 10 inseamna perfectiune...
maritata...

Pentru mine e perfectiune .
Are ochi albastrii si parul blond deci
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 12:25 de simosimina

Am intrat de curand la liceu si eu de felul meu sunt mai "nebun" adica fac glume de tot felul iar unele ma includ si pe mine cum spuneau uni sa rada cu tine nu de tine pai eu cam le-am facut pe amandoua. Imi plac cateva fete iar una nu prea ma inghitea la inceput dar dupa ce am vorbit cu ea pe mess mi-a spus ca is de treaba .Problema e ca are prieten .
Si sunt o fire cu temperament mai agresiv deci fac glume care includ si un pic de violenta si cred ca fetelelor nu prea le place asta.
Ce si cum sa fac sa-mi creez o imagine mai buna ?
Sa ma bag intre cei 2 sau sa astept?
Ce comportament ar trebui sa am ?


COnsider că ar trebui să fi tu însuţi şi să nu încerci să te "camuflezi" doar de dragul anumitor persoane...Până la urmă cine te place, te place aşa cum eşti şi gata...Eu una urăsc persoanele cu firi cameleonice..frate dacă ai ceva de spus spui în faţă şi gata..nu să stau să ma schimb ca să intru în graţiile lui X-ulescu sau mai ştiu eu cui.
Sfatul meu este să fii tu însuţi şi vei vedea că aşa e cel mai bine!



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

lera

Junior member
10 mesaje

Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 12:44 de lera

Am intrat de curand la liceu si eu de felul meu sunt mai "nebun" adica fac glume de tot felul iar unele ma includ si pe mine cum spuneau uni sa rada cu tine nu de tine pai eu cam le-am facut pe amandoua. Imi plac cateva fete iar una nu prea ma inghitea la inceput dar dupa ce am vorbit cu ea pe mess mi-a spus ca is de treaba .Problema e ca are prieten .
Si sunt o fire cu temperament mai agresiv deci fac glume care includ si un pic de violenta si cred ca fetelelor nu prea le place asta.
Ce si cum sa fac sa-mi creez o imagine mai buna ?
Sa ma bag intre cei 2 sau sa astept?
Ce comportament ar trebui sa am ?



o Doamne...ce situatzie cunoscuta.... eu la fel cu 2 ani in urma am inceput sa invatz intr-un liceu nou....fiind nebuna la ale mele....de exemplu ma apropiam de vri-un cerc de baietzi shi faceam cunoshtintza.... eram considerata o ushuratica, da fapt imi placea sa fac nebunii...... am intrat in depresie o luna shi jumate.... pina in momentul cind miam zis ca tre sa demonstrez oamenilor ca nu sunt ceea de ce mau luat.... deci : am inceput sa vb mai des cu oamenii care ma credeau de o ushuratika shi ma comportam mai serios cu ei.... abordam teme de discutzii mai serioase....... deci : sa shtii ca am reushit... pina in ziua de azi ma intilnesc cu un baiat din acel cerc.... avem 1 an shi jumate de cind suntem impreuna......
tre doar sa vb cit mai mult cu acele fete shi ele sa intzeleaga ca tu nu eshti asha cum teau crezut....
dar tu tre sa te comportzi putzin cum le place lor.....mai ales de la bun inceput....
BAFTA !!!!!!
sus

Jman

Guest

Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 13:26 de Jman




o Doamne...ce situatzie cunoscuta.... eu la fel cu 2 ani in urma am inceput sa invatz intr-un liceu nou....fiind nebuna la ale mele....de exemplu ma apropiam de vri-un cerc de baietzi shi faceam cunoshtintza.... eram considerata o ushuratica, da fapt imi placea sa fac nebunii...... am intrat in depresie o luna shi jumate.... pina in momentul cind miam zis ca tre sa demonstrez oamenilor ca nu sunt ceea de ce mau luat.... deci : am inceput sa vb mai des cu oamenii care ma credeau de o ushuratika shi ma comportam mai serios cu ei.... abordam teme de discutzii mai serioase....... deci : sa shtii ca am reushit... pina in ziua de azi ma intilnesc cu un baiat din acel cerc.... avem 1 an shi jumate de cind suntem impreuna......
tre doar sa vb cit mai mult cu acele fete shi ele sa intzeleaga ca tu nu eshti asha cum teau crezut....
dar tu tre sa te comportzi putzin cum le place lor.....mai ales de la bun inceput....
BAFTA !!!!!!

Dar am uitat sa spun ca chiar daca sunt dur mai sunt si sensibil la sentimente.
Dar eu incerc sa imi acopar acesta caracteristica adica vreau sa par mai puternic fara defecte nu ca asta ar fi un defect.
Si acum mie parca imi este greu sa scot si acesta latura.
M-am gandit sa scriu diverse mesaje de dragoste asa din senin pe geamuri si caiete sa desenez inimioare.
O fi bun?
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 14:50 de valentine


M-am gandit sa scriu diverse mesaje de dragoste asa din senin pe geamuri si caiete sa desenez inimioare.
O fi bun?


Daca vrei sa fi considerat gay...
sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 15:32 de cutarescu


Probabil si din cauza ca eu am parut mai nesimtit .

Tu nu pari, tu esti nesimtit
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 16:35 de Jman



Daca vrei sa fi considerat gay...

Atunci ce sa fac???
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 16:36 de Jman


Tu nu pari, tu esti nesimtit

Bun am citit si am ras de un banal mesaj
E chiar asa grav ?
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 17:39 de valentine


Atunci ce sa fac???


In niciun caz sa te apuci sa faci pe sensibilul in public, de fatza cu toata lumea ca o sa cazi de prost. Eu cand ti-am zis sa ii arati si latura mai sensibila, am zis sa i-o arati in privat...
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 18:22 de Jman



In niciun caz sa te apuci sa faci pe sensibilul in public, de fatza cu toata lumea ca o sa cazi de prost. Eu cand ti-am zis sa ii arati si latura mai sensibila, am zis sa i-o arati in privat...

As avea ocazia sa fac asta dar cum???
Prin vorbe gesturi ?
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 25 oct 2009 23:39 de ThT


As avea ocazia sa fac asta dar cum???
Prin vorbe gesturi ?

Parca esti batut in cap,se refera sa te intalnesti in particular cu ea si sa fi mai afectiv,sa-i arati ca-ti pasa de ea,ca nu esti doar acel baiat care este bufonul scolii.



Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 26 oct 2009 14:41 de cutarescu


Bun am citit si am ras de un banal mesaj
E chiar asa grav ?

Nu e grav, doar ca gesturile marunte spun multe despre noi.
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imag

scris pe 26 oct 2009 15:26 de Jman


Parca esti batut in cap,se refera sa te intalnesti in particular cu ea si sa fi mai afectiv,sa-i arati ca-ti pasa de ea,ca nu esti doar acel baiat care este bufonul scolii.

Da am inteles asta.
Dar vreau sa stiu cum?
Sa ii dau o floare ,sa o ating senzual,sa o alint ?
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 26 oct 2009 15:27 de Jman


Nu e grav, doar ca gesturile marunte spun multe despre noi.

Spun multe dar am vrut doar sa ma amuz nimic mai mult.Daca ar fi fost ceva important nici nu as fi indraznit.
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imaginea

scris pe 27 oct 2009 20:14 de Jman


Spun multe dar am vrut doar sa ma amuz nimic mai mult.Daca ar fi fost ceva important nici nu as fi indraznit.

Vad ca situatia sa inrautatit rau.
Ma crede nebun si nu prea ma mai agreeaza.
Cand vorbeam cu ea pe mess imi spunea ca sunt printre cei mai de treaba colegi .
Cum pot sa indrept situatia rapid.
sus

Jman

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat imag

scris pe 28 oct 2009 22:00 de Jman


Vad ca situatia sa inrautatit rau.
Ma crede nebun si nu prea ma mai agreeaza.
Cand vorbeam cu ea pe mess imi spunea ca sunt printre cei mai de treaba colegi .
Cum pot sa indrept situatia rapid.

Tocmai sa despartit de prietenul ei.
E cam trista si nervoasa .
Sa ma bag acum ?sau sa mai astept pana isi revine?
sus

daniLikkee

Junior member
21 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mi-am stricat

scris pe 3 aug 2010 11:13 de daniLikkee


Tocmai sa despartit de prietenul ei.
E cam trista si nervoasa .
Sa ma bag acum ?sau sa mai astept pana isi revine?
asta e ocazia buna u zi sa vorbesasca cu tine pt a se descarca o aliti...adica te dai pe langa ea ca o vipere pe langa prada



Carpe diem !
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

32 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate